Pembe Gül Temalı Nişan Pastası

 

Uzun ve yorucu çalışma saatlerinden sonra bugünkü siparişlerimi teslim ettim. Geçen hafta Selin hanımın nişan pastası siparişini aldım. Beni tanıyanlar her çeşit pastayı zevkle hazırladığımı bilirler. Ama nişan, düğün pastaları gibi şeker çiçeklerle, dekoratif süslemelerle hazırlanan pastaların yeri apayrıdır.

Zaten bu işe ilk merakım, yurt dışında çalıştığım otelde başlamıştı. İlkokul 5. sınıftan beri kek kurabiye yapardım ama dekoratif pastalar ve kurabiyeler bundan 11 sene önce gördüğüm simli mor saten kaplamalı, 5 katlı, şeker çiçeklerle süslenmiş bir pasta, rüya gibiydi.

Her neyse Selin hanım’ın siparişi beni çok mutlu etti. Kendisinin elbisesinin açık tonlarını kullanarak şeker güller ve nişanı simgelemesi için alyansları hazırladım. Pastanın kenarında ince bir desen detayının üzerinde minik şeker inciler kullandım. Pastanın içeriği ise şam fıstıklı vanilyalı tereyağlı pandispanya ve benim tarifim karamelli beyaz çikolatalı ara kremalıdır.

Buradan Selin hanımı ve nişanlısını tebrik ediyorum ve mutluluklar diliyorum.

Pastayı tadanlara afiyet olsun.

Selin Hanım’ın facebook aracılığıyla bana gönderdiği mesajı sizinle paylaşmak istiyorum:

Berna Hanım, pasta harikaydı, nişanlımla kesmeye kıyamadık. Çiçekler, yüzük herşey muhteşemdi. Pastayı nereye koyacağım diye düşünürken altına hazırladığınız köpükten taban işimizi inanılmaz kolaylaştırdı. Süsünü hiç bozmadan masaya getirdik pastayı. Pastayı bugün arkadaşlarımla paylaşmak için işyerine getirdim. Hala taptaze duruyor. Daha milyon tane övgüyü hak ediyorsunuz. Tüm nişanlanacak çiftlere Berna Hanım’ın pastalarını öneriyorum. Ne istediğinizi söyleyin gerisine karışmayın :)) En içten teşekkürlerimle…