Disney Karakterlerinden Minnie Fare Pastası

 

Sevgili Münevver hanım ve eşi Kenan bey şeker kızları Begüm için Minnie Fare şeklinde bir pasta hazırlamamı istediler. Tabi Mickey’siz Minnie olmaz, yanına da küçük bir şekerden Mickey kondurdum. Pastayı çikolatalı pandispanyalı ve sütlü çikolatalı ara kremalı yaptım.

Pastanın mumlarını almayı unuttuğumdan pasta mumu gelene kadar küçük Begüm dayanamayıp isminin harflerini yemeye başladı. O kadar heyecanlıydı ki sürekli “MUM, MUM” diyordu. Neyse mumlar geldi bir kaç kez yakıp üfledikten sonra pasta kesildi. Begüm’üm yüzündeki o mutlu ifadeyi görmek benim en büyük hediyemdi.

Nice mutlu yıllara sevgili Begüm, sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim sana… O güzel gülüşün yüzünden hiç eksik olmasın.

Sevgiler,

 

4 comments

 1. Kenan says:

  Sevgili Berna, öncelikle kızımızın bu özel gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşşekkürler.
  Pastanın tadı da görüntüsü gibi çok güzeldi. Kızımız uykudayken bile hala pastayı sayıklıyordu; mumları söndürüyordu 🙂 Eminiz unutamayacağı bir doğumgünü oldu.
  Ellerine sağlık…
  Sevgiler
  Münevver&Kenan

 2. Feyza Duman says:

  Sevgili Berna Hanım,
  Kızım Elifnaz ve arkadaşı Dilanur için yaptığınız pastanın çocuklar ve konuklar tarafından çok beğenildiğini söylemek isterim. Aslında ona “pasta” demek haksızlık olur. Samimiyetinizi, zerafetinizi, naifliğinizi yaptığınız işte o kadar iyi gösteriyorsunuz ki, tıpkı “anne eli değmiş gibi” dediğimiz ;lezzetli, şirin, sağlıklı ürünlerle buluşturuyorsunuz bizleri. Ellerinize, yüreğinize sağlık…

 3. berna says:

  Sevgili Begüm, Münevver ve Kenan,

  Sizlerle Begüm’ün doğum gününde bir arada olmak bizim için de bir keyifti. Begüm’ün pastaya bakışını ve “mum” deyişini hiç unutmayacağım. Güzel sözleriniz için de çok teşekkürler. En kısa sürede görişmek üzere, hoşçakalın.

 4. berna says:

  Sevgili Feyza Hanım,

  Güzel sözleriniz için çok ama çok teşekkür ederim. Kızları ve sizleri mutlu edebildiğime çok sevindim. Kızların yeni yaşını tekrar tebrik eder, 2011 yılının şu ilk günlerinde herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim. Sevgiler,

Comments are closed.