Kanun Çalan Bayan Pastası

 

Sevgili Mehtap hanım bir arkadaşı için Kanun Çalan Bayan Temalı bir pasta siparişi verdiler. Ben de hemen hazırlıklara başladım.

Beni tanıyanlar şeker figürleri, çiçekleri vs. akşam çocuklar uyuduktan sonra hazırladığımı bilirler. Bu pasta içinde çocuklar uyuduktan sonra masanın başına oturdum. Önümde bir kanun resmi önce kanunu hazırladım sonrasında da onu çalacak olan bayanı; tabi saat geç oldu. Normalde yapmadığım bir şey yaptım ve onları masanın üzerinde bıraktım ve yattım.

Gece saat 4:30 civarı gözlerimi açtım bir baktım iki numara yatağında değil. Yataktan fırladığım gibi soluğu masanın başında aldım ki geç kalmıştım. Benimki büyük bir zevkle hazırladığım figürü dekore ediyor. O kadar mutlu ki… İyi bir iş yapmış gibi “anne bakkkk”diyor. Gülmeye başladım. “Annecim çok erken kalmışsın, şimdi uyuyalım yarın devam edersin” dedim. Yeterince oynadığından olsa gerek itiraz etmeden geldi benimle. Tabi onu uyuttuktan sonra tekrar bayan figürünü hazırladım. Bu olayıda sizlerle paylaşmak istedim. Aslında ufak tefek de olsa pek çok kazalar yaşıyorum ama buda işin tuzu biberi…

Pastayı tereyağlı vanilyalı pandispanyalı, muzla lezzetlendirilmiş sütlü çikolatalı ara kremalı hazırladım tadanlara afiyet olsun.