Petek ve İpek’in Doğum Günü

 

Veee sonunda kendi çocuklarıma da doğum günü yapabildim. Terzi kendi söküğünü dikemez denir ya ben de kızlarıma istedikleri gibi bir doğum gününü yapamamıştım. Geçtiğimiz cumartesi günü büyük kızımın doğum gününde her ikisine de aile içinde bir kutlama yaptık.

Petek kızıma tam olarak kendisini anlatan bir pasta yapmak istedim. Dolabının içerisindeki bir çok kıyafeti giyip çıkarıp yatağının üzerine bıraktıktan sonra, eline kitabını alıp pastanın üzerinde gördüğünüz şekilde yatağına uzanıp okuyor.

İpek kızım için de en çok sevdiği çizgi film karakterlerinden biri olan Sünger Bob pastası hazırladım. Bir çok anne baba gibi biz de kış aylarında çocukları alıp alışveriş merkezine gidiyoruz. İpek kızımda alışveriş merkezinde biz O’na bir balon alana kadar elinde sünger bob uçan balonu olan bütün çocukların peşine düşüp, balonlarını almaya çalışıyor. Bunu düşünerek O’na da Sünger Bob Pastası yaptım.

Ayrıca herkesin sevdiği lezzetli kurabiyeleri de unutmadım. Güzel yavrularım doğum gününüz kutlu olsun, iyi ki varsınız, iyi ki benimsiniz…