Mavi Kutu Nişan Pastası

Sevgili Pınar hanımın nişanı için özel bir pasta hazırladım. Öncelikle pastanın hikayesini kendisinin bana aktardığı şekilde aktarmak isterim:

İngiltere’de her gelinin düğün günü üzerinde beş şey taşıması gerekirmiş; eski bir şey, yeni bir şey, ödünç alınan bir şey, mavi bir şey ve bir de bereket getirmesi için ayakkabısında madeni six pence. Erkek arkadaşım bana bu gelenekten esinlenerek bir sürpriz hazırlamıştı. Eski bir şey(bebeklik ayakkabılarım), yeni bir şey (tek taş yüzük), ödünç alınan bir şey (annemin inci kolyesi) ve mavi bir şey olarak da mavi bir kutu içinde ingiliz parası. İşte ben de nişan pastama bu sürprizi taşımak istedim.

 

Anlatılan hikayeden yola çıkarak resimde gördüğünüz pastayı hazırladım. Pastayı vanilyalı fıstıklı pandispanyalı ve benim özel tarifim olan karamelli beyaz çikolatlı ara kremalı hazırladım.

Tadanlara afiyet olsun diyorum ve genç çifti buradan tekrar tebrik ediyorum.

Sevgili Pınar hanımın e-posta aracılığıyla bana gönderdiği mesajı paylaşmak istiyorum:

Sevgili Berna Hanım,

Bu sizin elinizden çıkan pastayı ilk tadışım değildi. Zira kendim veya yakınımın bir özel günü olduğunda aklıma ilk siz geliyorsunuz. Ancak her seferinde pastalarınıza hayranlığımın bir kat daha arttığını da belirtmeden geçemeyeceğim. Size tarif ederken sanırım ben bile böylesini hayal edememiştim. Hayallerimin ötesine geçtiniz. Tüm konuklarımız hem şekline hem de tadına bayıldılar. Her şey için çok teşekkürler, daha nicelerine diyorum, bir sonraki özel günde görüşmek üzere…

Pınar