Kurabiye Süsleme Kursları

Özenle hazırlanmış, şeker hamuru ile süslenmiş kurabiyeler etkinliklerin en göz alıcı tatlarındandır, değil mi?

Siz de şeker hamurundan rengarenk figürlerle süslenmiş kurabiyeler yapabilmek, onları sevdiklerinize tattırabilmek istemez misiniz?

Kurabiye hazırlama ve süsleme sanatının inceliklerini sizlerle paylaşmak için yaklaşık altı saat sürecek bir kurs hazırladık.

Berdem Pasta Atölyesi’nde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle Berna Akçaoğlu süsleme sanatının inceliklerini katılımcılarla paylaşıyor.

Kurslarımızı gruplar halinde gerçekleştiriyoruz, isterseniz kendi grubunuzu da kurabiliyorsunuz.  Böylelikle sıcak ve verimli bir ortamda çalışabiliyoruz. Kursta kullanılacak tüm malzemeleri bir sağlıyoruz; yemek de bizden. 🙂

Siz gelirken sadece heyecanınızı ve dikkatinizi getiriyorsunuz. Giderken ise yaptığınız kurabiyeleri yanınızda götürüyorsunuz, sevdiklerinize tattırmak için…

Kursumuzun detayları şöyle:

Kursu Berdem Pasta Atölyesi’nin sıcacık ortamında düzenliyoruz.

Eğitimleri bendeniz veriyorum.

Kursumuzu saat 10:00 – 16:00 arasında gerçekleştiriyoruz.

 Kursta şunları öğretiyoruz:

o Kurabiye yapımında kullanılan malzemelerin, ölçü ve diğer aletlerin tanıtımı, özellik arz eden yönlerinin anlatılması.
o Kurabiye hamurunun hazırlanması, açılması, şekillendirilmesi ve pişirilmesi.
o Şeker hamurunun tanıtılması, özellik arz eden yönlerinin anlatılması.
o Şeker hamurunun renklendirilmesi, açılması, şekillendirilmesi.
o Şeker hamuru ile kurabiye süsleme tekniklerinin gösterilmesi ve uygulanması.
o Hazırladığımız kurabiyelerin poşetlenmesi.

Yaklaşık 6 saat süren kurs esnasında katılımcılarımızın her biri 10 adet kurabiye hazırlayıp süslüyor. Bunların 6’sı bizim belirlediğimiz, öğretilen tekniklere uygun tasarımlar; 4’ü ise katılımcıların kendi zevklerinin, tercihlerinin, becerilerinin ve hayal güçlerinin ortaya konduğu tasarımlar oluyor.

Böylelikle önce bakarak el becerisini geliştirmeyi, sonra ise kendi zihninizden tasarım yapabilmeyi öğretiyoruz.

Acıkınca hep beraber yemek yiyoruz. O da kursun bir parçası tabii.

Keşke olmasa ama kursumuzun bir maliyeti var. Ücretin yarısını kursa kayıt olurken, yarısını ise kurs günü rica ediyoruz.

Kurabiyeleri hazırlamak ve süslemek için gerekli malzemeleri biz sağlıyoruz. Siz hazırladığınız kurabiyeleri dekoratif bir kutu içinde evinize götürüyorsunuz. Tabii dayanamayıp, kurabiyeleri hemen oracıkta yerseniz, eve eliniz boş dönüyorsunuz. 🙂

Böylece hep beraber, hem damağa hem göze hitap eden birbirinden güzel kurabiyeler hazırlayabilmenin ve bu arada yeni arkadaşlar edinmenin keyfini çıkarıyoruz.

 Kursa başvuru için iletişim:

Berna Akçaoğlu

0 505 4962391

berna@berdem.com